Archos 97 Titanium HD

archos_97titanium

Kompania elektronike franceze, Archos, ka prezantuar tabletin e saj të ardhshëm në një “përpjekje” për të sfiduar iPad-in e Apple-it.

Tableti është quajtur zyrtarisht Archos 97 Titanium HD, dhe njësoj si iPad 4, ai përmban një ekran 9,7 inç IPS me një rezolucion 2048 x 1536. Në brendësi gjendet një procesor 1.6GHz dual-core A9 dhe një Quad-core GPU Mali MP4 400. E gjitha kjo fuqi është e mbështetur nga 1GB RAM dhe 8GB memorie të brendshme.

Karakteristika të tjera të rëndësishme të Archos 97 Titanium HD përfshijnë një kamerë 5-megapikselë para dhe 2-megapikselë mbrapa, mbështetje për kartë microSD (deri në 64GB), Wi-Fi dhe Android 4.1 Jelly Bean OS.

Akoma nuk është bërë i ditur çmimi.

(Herë të lexuara: 411)

About Parid Plaku

Check Also

13511509_510843132447676_293999867_n

Një lajm për të apasionuarit e Nexus.

Mesa duket një pajisje e re e kompanisë HTC, e koduar me emrin “Sailfish”, do …

One comment

  1. veshtire te konkurohet apple!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *