'Gangnam Style' kalon 1 miliard shikime në YouTube

Gangnam-Style-1-Billion

Është zyrtare: Hiti “Gangnam Style” e këngëtarit Korean Psy është videoja e parë në histori që kalon 1 miliard shikime në YouTube.

Videoja ka frymëzuar me qindra parodi, nga studentë universiteti gjer në punonjës të NASA. Klipi është ngarkuar në YouTube më 15 Korrik dhe çdo orë gjenerohen me miliona shikime. U deshën afërsisht tre orë që videoja të kalonte nga 995 milionë shikime në 1 miliard.

Ngjitur me numrin e shikimeve tashmë shfaqet një Psy i vogël duke kërcyer.

(Herë të lexuara: 326)

About Parid Plaku

Check Also

Facebook-624x351

Virusi infekton 10.000 përdorues të Facebook në vetëm 48 orë

Laboratori i Kaspersky ka lëshuar një raport rreth një virusi të fuqishëm, i cili vetëm …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *