Lloji i ri i merimangës merr emrin e Presidentit Obama

obama-spiderman

Presidenti Obama ka hyrë tashmë në histori, por emri i tij do të mbahet mend për dekada me radhë edhe në tekstet e biologjisë.

Zyrtarisht tani Barak Obama ka një specie merimangash në emrin e tij. Presidenti Obama bëri një paraqitje në librin me vizatime Spider-Man (Njeriu Merimangë) në vitin 2008 dhe fotoja e tij duke u kapur në rrjetën e Njeriut Merimangë është bërë shumë popullore.

Shikoni videon për historinë e plotë.

(Herë të lexuara: 332)

About Parid Plaku

Check Also

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-96710-bcaf2c7bef1d4cc483fe4dc55ecac8bd

Projekti i Google për heqjen e fjalëkalimeve do të vijë këtë vit

Përdoruesit Android do të munden së shpejti të braktisin disa nga fjalëkalimet e tyre një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *