19.04.2014
Të fundit

Pyetje&Përgjigje

Pyetje dhe përgjigje

Pyetje dhe përgjigje

Ju lutemi bëni pyetjet tuaja në lidhje me teknologjinë (probleme me kompjuterin, si të bëni diçka me programet, sygjerime, ankesa, etj.) në formën e komentit dhe stafi ynë do të jetë i gatshëm t’ju ndihmojë.

—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—

Pyetje: Cila është mënyra më e thjeshtë dhe më e lirë për të pastruar kompjuterin nga viruset?
Përgjigje: Një mënyrë e thjeshtë dhe falas për të pastruar kompjuterin nga viruset, bëhet fjalë për Microsoft Windows XP ose versionet para tij, është duke shkarkuar Combofix (një program mjaft i fuqishëm për pastrimin e kompjuterëve të infektuar). Brenda 10-15 minutave kompjuteri juaj është përsëri i pastër nga viruset. Për më shumë vizitoni: http://www.bleepingcomputer.com.
Ose mund të provoni gjithashtu versionin falas të Malwarebytes (një program i fuqishëm për pastrimin e kompjuterit nga programet e dëmshme). Për më tepër: http://malwarebytes.org.

—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—

 • Shkodran – Sv

  Hey ju lutem a me dnihmoni dot me gjet ndo1 antivirus te mire se me qmendi pc skam len antivirus pa provu po vk skan bere efect. me ndihmoni dot ?

 • geni

  a eshte i sigur ky program qe ta pastroi kompjuterin dhe jo ta rendoi me keq

 • @lenci

  pershendetje, do tju lutesha te dija se kush antivirus eshte me mir per cfaredolloj kompjuteri me windows XP apo Vista, po tek windows 7??? flm jeni 1-sha.

 • ErOs SoRe

  Do deshiroja qe te nxirrnit nje artikull per nje Laptop per Lojera(Gaming) i cili eshte prezantuar se fundmi nga kompania Razer(e cila merret vetem me produkte per Gaming).Laptopi quhet Razer Blade 14″(inch) dhe quhet laptopi me i holle per Gaming.Nuk jam i sigurte n.q.s. keni nje artikull per te por gjithsesi ky eshte linku i nje videoje
  http://www.youtube.com/watch?v=mac0a_4C8eE
  Faleminderit :)

 • ErOs SoRe

  A mund te nxirrni nje artikull per smartphone-in e ri nga Motorola Moto X ja nje video :) http://www.youtube.com/watch?v=ON52mIQ98zw

 • malsia

  Kam harruar fjalkalimi e Userit te PC-is time po nuk po muj ti qasem kompjuterit ,a ka ndonje mundesi qe ti qasem?

 • Kejdi Coku

  pershendetje kam nje telefon vodafone chat 655w dhe dua nje kod te network key pra qe te pranoj dhe kartat e tjera telefonike si mund tja bej

 • Banush

  Pershendetje
  Kam dy linja bashke te albtelekomit dhe abcomit ne nje sinjal te vetem , kam bere konfigurimet kur te bjere njera linje te aktivizoj linjen dytesore, por per momentin te dy linjat kan sinjale dhe kompjuterat i kam lidh me linjen paresore te abcom por ka nje problem ne dy kompjutera qe kan IP automatike me shkeputet sinjali i internetit ne te gjihte kompjuterat e tjere kam sinjal ven ne dy kompjuteta nuk kam, kam provuar edhe me ip manuale por e njejta gje, sepse nqs nuk kam linjeinterneti nuk me hapet programet e hotelit e te finances cfar me sugjeroni te beje.serverin e kam me IP manuale dhe ip e DNS Server jane te abcomit. pres nje sugjerim nga ana juaj.
  Ju faleminderit

 • shpetim caushi

  SI Te shkarkoj nje program be Nokia 520

 • shpetim caushi

  SI Te shkarkoj nje program Te nokia520