Samsung Galaxy S III Mini

Imazhet dhe specifikat e telefonit të ri Samsung Galaxy S III Mini priten të zbulohen zyrtarisht në Gjermani nesër.

Sipas MobileGeeks, S3 Mini (GT-I8190) vjen me një ekran 4 inç 800 x 480 WVGA Super AMOLED. Procesor 1 GHz STE U8420 dualcore, kamera 5 megapikselë në anën e pasme. Sistemi operativ është Android 4.1 Jelly Bean kompletuar me sistemin e prekjes TouchWiz.

Brenda thuhet të ketë RAM 1GB dhe 16GB memorie. Mëyra e lidhjes uajrles është Wi-Fi a/b/g/n (2.4GHz/5GHz), Bluetooth 4.0 dhe microUSB, së bashku me tribandin HSPA (900/1900/2100) dhe kuadbandin GSM / EDGE.

Celulari ka një madhësi prej 121,55 x 62,95 x 9,85 mm, duke e bërë atë më të vogël se Galaxy S III.

Do të mësojmë më shumë nesër, kur Samsung-u zyrtarisht lançon Mini-in e ri në Gjermani.

(Herë të lexuara: 482)

Ndaj këtë lajm me miqtë...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this page

About Parid Plaku

E Lexuat?

Kompanitë teknologjike mbështesin Samsung në procesin gjyqësor kundër Apple

Google, Facebook, HP mbështesin Samsung në procesin gjyqësor kundër Apple

Vazhdon akoma procesi gjyqësor mes dy kompanive më të mëdha të teknologjisë, Apple-it dhe Samsung-ut.  Apple ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>