Samsung kryeson listën e markave më të mirë të celularëve

galaxy-s-3

Samsung ka tejkaluar Nokia për herë të parë në 14 vjet si marka më e mirë e telefonave për vitin 2012.

Gjigandi korean jugor pritet të zë 29% të tregut të telefonave në mbarë botën, nga 24% që kishte vitin e kaluar. Për krahasim, pjesa e tregut të Nokia do të shënojë rënie me 24% nga 30% vitin e kaluar, deklaroi firma kërkimore IHS.

Në vend të tretë vjen Apple, e cila është e parashikuar të zotërojë 10% të tregut (nga 7% në 2011). ZTE pozicionohet në vendin e katërt me 6%, duke ruajtur renditjen e vitit të kaluar, ndërsa LG përfundon në vendin e pestë me 4% (nga 6% që ishte më parë).

Suksesi i Samsung është për shkak të aftësisë së saj për t’iu përshtatur një game të gjerë konsumatorësh dhe duke ofruar një shumëllojshmëri aparatesh.

(Herë të lexuara: 390)

Ndaj këtë lajm me miqtë...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this page

About Parid Plaku

E Lexuat?

Apple heq dorë nga iPhone 6C

Apple heq dorë nga iPhone 6C

Apple pati planifikuar të krijojë një version të ri të iPhone 6 me ekran 4 ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>