Uebfaqet nderojnë viktimat e Sandy Hook

yahoo-100018931-large

Shumë uebfaqe mbajtën një minutë heshtje në orën 09:30 për 26 gratë dhe fëmijët, të cilët u vranë një javë më parë në Shkollën Fillore Sandy Hook në Newtown, Connecticut.

Në fillim të kësaj, Guvernatori i Connecticut Daniel Malloy i kërkoi kombit të mbajë një minutë heshtje për të nderuar viktimat. Pastaj një fushatë quajtur Heshtje në Ueb, u nis për t’iu kërkuar përdoruesve të internetit të ndërpresin aktivitetet e tyre online për pesë.

Uebfaqja webmomentofsilence.org iu ofroi administratorëve të faqeve një pjesë të JavaScript, që errësoi faqet internetit për një minutë në 09:30, ndërkohë u shfaq një mesazhi duke vënë në dukje, “Po respektojmë një minutë heshtje kombëtare për viktimat i tragjedisë Sandy Hook.”

Uebfaqet pjesëmarrëse janë Foursquare, Huffington Post, Adobe, Funny Or Die, E! Online dhe Digg.

(Herë të lexuara: 220)

About Parid Plaku

Check Also

Facebook-624x351

Virusi infekton 10.000 përdorues të Facebook në vetëm 48 orë

Laboratori i Kaspersky ka lëshuar një raport rreth një virusi të fuqishëm, i cili vetëm …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *